Hypotéky


Hypotéky - klasické  (na dom alebo byt)

Hypotéky a hypotekárne úvery sú účelové úvery poskytované na investície do nehnuteľností. Ak sa práve rozhodujete o kúpe domu, bytu alebo pozemku na hypotéku a chcete vedieť, v ktorej banke získate najvýhodnejší hypotekárny úver s najnižším úrokom, poradíme Vám. Zorientovať sa v súčasnej ponuke desiatok hypotekárnych úverov nie je vôbec jednoduché. Aby ste nemuseli strácať čas hľadaním aktuálnych úrokových sadzieb a poplatkov na internetových stránkach jednotlivých bánk alebo ich osobnou návštevou spravíme to za Vás.


Refinancovanie, prefinancovanie, splatenie hypotéky

Hypotéky určené na refinancovanie sú v poslednej dobe čoraz obľúbenejším typom úveru. Správnym refinancovaním možno totiž v strednodobom a dlhodobom horizonte ušetriť nemalé finančné prostriedky. Napríklad na novej hypotéke, ktorá bude mať o desatinu nižší úrok ako mala prefinancovaná hypotéka, možno počas 20 rokov splácania ušetriť na celkovom preplatení stovky až tisíce eur.

Prostredníctvom hypotéky určenej na refinancovanie môžete splatiť akúkoľvek hypotéku alebo úver určený na bývanie, ktorý je zabezpečený záložným právom k nehnuteľnosti. Refinancovať hypotéku možno kedykoľvek, najviac sa to však oplatí v čase konca fixácie úrokovej sadzby súčasnej hypotéky, pretože mimo tejto doby je splatenie hypotéky spoplatnené.

Banky majú povinnosť oznamovať klientom nové úrokové sadzby hypotéky najneskôr 2 mesiace pred uplynutím doby fixácie úroku. Dva mesiace sú dostatočne dlhou dobou na porovnanie ponúk hypotekárnych úverov konkurenčných bánk a v prípade nájdenia výhodnejšej hypotéky aj na jej vybavenie a splatenie pôvodnej hypotéky. Na konci doby fixácie úroku je predčasné splatenie hypotéky bez poplatku.

 

Hypotéky pre mladých

Hypotekárny úver pre mladých je určený osobám od 18 do 35 rokov s priemerným mesačným príjmom za rok 2013 do výšky 1 043,90 €. Ak o hypotéku pre mladých žiadajú manželia, ich spoločný príjem nesmie byť vyšší ako 2 087,80 €.

Príjmový strop sa určuje z priemernej mesačnej nominálnej mzdy v hospodárstve za štvrťrok predchádzajúci kalendárnemu štvrťroku, v ktorom bola podaná žiadosť o hypotekárny úver. Pre jednotlivca sa stanovuje ako 1,3-násobok tejto priemernej mzdy, pre manželov ako 2,6-násobok tejto priemernej mzdy.

Výhody hypotéky pre mladých:

Zvýhodnenie úrokovej sadzby o 3 %.

Poskytnutie štátnej bonifikácie na dobu 5 rokov od začiatku úročenia hypotekárneho úveru.

Možnosť realizovať mimoriadne splátky bez poplatku po dobu 5 rokov.

Možnosť odkladu splátok istiny na 5 rokov.

Predčasné splatenie hypotéky na konci fixácie úrokovej sadzby bez poplatku.

Odklad splátok istiny alebo zníženie mesačnej splátky až na polovicu pri narodení dieťaťa, a to na dobu 24 mesiacov.


Americké hypotéky

Americké hypotéky sú bezúčelové úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. Na rozdiel od klasických hypotekárnych úverov môžete peniaze z americkej hypotéky využiť na čokoľvek, bez nutnosti dokladovať banke účel. Banky tieto typy úverov niekedy tiež nazývajú neúčelové úvery, hypopôžičky, spotrebné úvery zabezpečené nehnuteľnosťou a pod.

Americké hypotéky sa poskytujú do rôznej výšky z hodnoty založenej nehnuteľnosti, s rôznymi úrokmi, fixáciami úrokov, poplatkami a dobou splatnosti.

 © Copyright 2014 | Všetky práva órák árral vyhradené | info(@)solubet.sk
.