Úvery a pôžičky


Úvery na čokoľvek - bezúčelové úvery

Bezúčelové úvery sú úvery, pri ktorých nie je nutné banke dokladovať účel využitia požičaných peňazí. Niekedy sa tiež označujú ako úvery na čokoľvek, pôžičky na čokoľvek, rýchle pôžičky alebo požičky do 24 hodín. Banky pri týchto úveroch neskúmajú, na čo peniaze využijete, preto možno peniaze z bezúčelového úveru použiť aj na vyplatenie dlhov v inej banke alebo v nebankovej spoločnosti.

Pri väčšine bezúčelových úverov a pri úveroch a pôžičkách v nižších sumách banky zabezpečenie úveru nevyžadujú. Pri vyšších sumách býva najčastejšou formou zabezpečenia úveru ručiteľ. Pri niektorých úveroch banky vyžadujú zabezpečenie finančnými prostriedkami (finančným ručením). Ak máte úspory viazané na termínovanom vklade alebo vkladnej knižke a potrebujete si rýchlo požičať, banka Vám poskytne úver, pričom peniaze uložené na vkladových účtoch poslúžia ako jeho zabezpečenie. Výhodu je, že úver Vám môže svojimi úsporami zabezpečiť aj iná osoba.


Úvery a pôžičky na auto, autoúvery - auto nové alebo ojazdené

Ak plánujete kúpu nového alebo staršieho auta, máte na výber niekoľko možností jeho financovania. Pokiaľ nemáte dostatok peňazí v hotovosti a chcete sa vyhnúť tomu, že Vám na predajnom mieste ponúknu kúpu na splátky alebo lízing len cez jediného poskytovateľa, vybavte si vopred úver na auto v banke. Získate tak peniaze, ktoré Vám umožnia vybrať si auto bez ohľadu na to, s akou lízingovou alebo splátkovou spoločnosťou má autorizovaný predajca alebo bazár podpísanú zmluvu. Na rozdiel od lízingu pri kúpe auta na úver a na splátky sa stávate okamžite jeho majiteľom.

Úvery na autá sú účelové úvery, pri ktorých je nutné banke dokladovať využitie poskytnutých peňazí. Na dokladovanie Vám banka dá niekoľko dní. Do tejto doby musíte priniesť kúpnu zmluvu alebo faktúru od predajcu a ďalšie povinné doklady.

Zabezpečenie úveru je rôzne a závisí od podmienok konkrétnej banky - napríklad je to:

  • kupovaným vozidlom (zriadením záložného práva u notára),

  • vinkuláciou havarijného poistenia a/alebo poistenia proti krádeži v prospech banky...

Pri vyšších sumách môže banka vyžadovať aj ručiteľa. Výhodou bankových úverov je, že auto môžete kúpiť kdekoľvek - u predajcov nových áut, v autobazároch, od druhej osoby, na Slovensku alebo v zahraničí.

Výška úveru závisí od hodnoty kupovaného vozidla. Pri nových autách je rozhodujúca kúpna cena, pri ojazdených znalecký posudok. Banky obvykle prefinancujú 80 % - 100 % z hodnoty kupovaného vozidla. Banky Vám úver na auto poskytnú aj spätne, do niekoľkých mesiacov od jeho kúpy.


Úvery a pôžičky na bývanie a rekonštrukciu

Najčastejšie poskytované ako účelové úvery:

  • na rekonštrukcie,
  • na zateplenie domu,
  • na kúpu nábytku a zariadenia do domácnosti
  • na inú formu modernizácie bývania.......

Niekedy sú ako úvery na bývanie označované aj klasické hypotekárne úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. Úvery a pôžičky na investície do bývania sú poskytované od stoviek eur až do niekoľko tisíc eur. Nad istú výšku úveru, ktorá závisí od interných pravidiel poskytovateľa - banky, sa môže vyžadovať zabezpečenie ručiteľom alebo inou formou.

Výhody úverov na bývanie je nižší úrok ako pri bezúčelovom úvere, netreba zakladať nehnuteľnosť, rovnaká splátka počas celej doby splatnosti úveru,zväčša netreba dokladovať celú sumu čerpaných peňazí.


Úvery a pôžičky pre študentov na financovanie štúdia, na čokoľvek

Úvery a pôžičky pre študentov sú určené študentom vysokoškolského a doktorandského štúdia. Účel využitia pôžičky nemusíte dokladovať. Môžete tak získať peniaze na školné, knihy, cestovanie, nájomné, jazykový pobyt alebo čokoľvek iné. Podmienkou pre poskytnutie pôžičky je vek od 18 rokov, potvrdenie o štúdiu na vysokej škole a preukázanie schopnosti splácať úver. Ak príjem nemáte, potrebujete spoludlžníka s pravidelným príjmom (rodiča alebo inú osobu). Úver môžete získať za zvýhodnených úrokových sadzieb a poplatkov. Banky umožňujú odložiť splátky istiny.© Copyright 2014 | Všetky práva órák árral vyhradené | info(@)solubet.sk
.