Kreditné karty


Kreditné karty

Kreditná karta je vo svojej podstate bezúčelový úver použiteľný na čokoľvek. Hlavnými výhodami sú bezúročné obdobie, revolvingový charakter úveru (po splatení je úver znova k dispozícii) a možnosť čerpať prostriedky z karty hotovostným aj bezhotovostným spôsobom.


Klasické kreditné karty

Karty majú rôzne parametre úroku, úverového limitu, minimálnej mesačnej splátky, bezúročného obdobia alebo ročných poplatkov. Niektoré banky ponúkajú odpustenie poplatkov v závislosti od obratu na karte.


Cash-back kreditné karty

Cash-back kreditné karty Vám z každej platby vrátia časť peňazí späť, takže s nimi môžete aj ušetriť. Výška cash-back bonusov sa pohybuje od 0,5 % až do 3 % z každej platby kreditnou kartou.


Vernostné kreditné karty

Vernostné kreditné karty sú vydávané v spolupráci s veľkými obchodnými reťazcami, poisťovňami, telekomunikačnými operátormi alebo inými ziskovými či neziskovými organizáciami. Za používanie vernostnej kreditky obvykle získavate odmeny vo forme zliav alebo bodov. Často sú výhodnejšie a lacnejšie ako klasické bankové kreditné karty bez benefitov.


Prestížne kreditné karty

Zlaté, platinové a premium kreditné karty prinášajú istotu a zároveň exkluzivitu. Sú určené pre bonitných zákazníkov s príjmom aspoň 1 000 až 1 500 €. Ponúkajú vysoké úverové limity, nadštandardné služby a rôzne druhy poistenia zahrnuté v cene alebo ako voliteľný doplnok ku kreditnej karte.

 

© Copyright 2014 | Všetky práva órák árral vyhradené | info(@)solubet.sk
.